OPERA Tarayıcı Madenciliği Koruması

   Son zamanlarda Kripto paraların tüm dünyada tanınması üzerine kötü niyetli insanların bu alandaki çalışmaları hız kazanmış ve kullanıcılardam izinsiz bir şekilde Kripto para kazan yazılımlar ortaya çıkmıştı. Bu yazılımlar ilk başta zararlı uygulama olarak indirme sitelerinden veya Arkadaşlarlar arasında istemsiz yayılma yoluyla yayılırken daha sonra şekil değiştirerek internet tarayıcılarını da etkilemeye başlamıştı.

  Pek çok kötü niyetli internet sitesi sahibi sitelerde ekledikleri bir kod parçacığı ile kullanıcıların bilgisayarlarına izinsiz bir şekilde Bitcoin ve diğer Kripto paraları kazdırarak  haksız kazanç elde etmeye başlamışlardı . Bu sorunu gidermek için çalışmalara başlayan dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Opera, Masaüstü bilgisayar sürümü için Kripto para kazma koruması geliştirmişti Ancak bu koruma mobil cihazları henüz kapsamıyordu.

   Opera tarafından yapılan açıklamayla opera mobil tarayıcısına da Kripto para kazım koruması getirerek kullanıcılarını bu tarz saldırılardan ve zararlı sitelerden korumayı başarıyor .Kripto para koruması Opera'nın kendi bünyesinde bulunan reklam kapatma  uygulamasının yanında otomatik olarak çalışıyor ve kullanıcıların aktif etmesi için ek bir ayar yapmasına gerek kalmıyor.

    Eğer Sizlerde bilgisayardan ve telefondan gizlice Kripto para kazma saldırısı yapılmasından şüphe ediyorsanız ve buna karşı bir önlem almak istiyorsanız  diğer tarayıcılar da bu özelliği geliştirene kadar Şimdilik Opera Tarayıcıyı geçmenizi tavsiye edebiliriz . Operanın yaptığı yenilikçi hareket sonrası Firefox, Google Chrome gibi diğer ünlü internet tarayıcılarda bu tarz koru

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER